П`ятниця, 24.03.2017, 18:02

Головна » 2015 » Травень » 25 » Гімназисти - учасники XIII Міжнародного фестивалю-конкурсу дитячо-юнацької журналістики "Прес-весна на Дніпрових схилах-2015"
22 травня розпочав свою роботу ХІІІ Міжнародний фестиваль-конкурс юнацької журналістики «Прес-весна на Дніпрових схилах», який зібрав учасників не тільки з різних куточків України, а й з Польші, Білорусі, Молдови, Азербайджану, Франції, Конго.
Криворізьку гімназію №127 представляли Мирослава Маляр (7-А), Юлія Ковальчук (7-Б), Вероніка Адаменко (9-Б) разом з керівниками Табунщик Н.А. та Адаменко В.А.
Гості та учасники ознайомилися з конкурсними роботами – на відкритті медіавернісажу “Вільна преса – вільна країна”. Але головне – це, звичайно, спілкування юнкорів, обмін думками, враженнями, спостереженнями.
Офіційна частина заходу розпочалася прес-конференцією організаторів і засновників фестивалю. З вітальним словом до присутніх звернулась Надія Іллюк, керівник агентства «ЮН-ПРЕС», представники ЗМІ, гості з Білорусі, Польщі та інших країн. Юні журналісти мали можливість поставити питання присутнім.
Делегації учасників мали гарну нагоду ознайомитися з проектами учнівської молоді Києва в рамках національно-патріотичного проекту “Нам Україна вище над усі!”, а також завітати до гостинних міні-павільйонів народів світу — німців, турків, азербайджанців, переглянули національні танці.
Організатори фестивалю потурбувалися, щоб юнкори не нудьгували, а відразу ж включалися до роботи: кожну команду чекав сюрприз - станційна гра “Маршрут журналіста”. Цікаво, що учасники повинні були показати знання не тільки з журналістики (написати замітку, вказати жанри фото, коротко представити соціальний проект), а й культури мовлення, історії, літератури, музики, мистецтва. Крім того, розіграти сценку, а також показати командну роботу, виконуючи поставлене завдання – «Світанок» шукав 5-х кучерявих людей. Можна було отримати бали-бонуси, виконавши додаткові завдання: порахувати «журналістські» квіточки, кількість голубів на пам’ятнику дитинства перед Палацом, сфотографувати людину в червоному взутті, вказати 3 особливості палацу, зібрати 12 відтінків губної помади. На все про все було відведено 1 годину 45 хвилин.
А далі – концертна програма на честь юних журналістів. До присутніх із вітальним словом звернулася Олена Фіданян, голова оргкомітету, директор Департаменту освіти і науки, молоді та спорту м. Києва. Урочиста церемонія нагородження переможців конкурсної програми XІІІ Міжнародного фестивалю-конкурсу дитячо-юнацької журналістики довела, що тут зібралася творча, талановита молодь, мета якої змінити світ словом. Завершився перший день теплохідною екскурсією “Київ вечірній”.
На учасників чекало ще багато роботи. З 21 по 23 травня тривав журналістський марафон “Простір свободи”: креативні майстерні, майстер-класи із журналістами для юнкорів та керівників, творчі вітальні “Моя професія — журналіст” з вишами-партнерами, Інтернет-діалог “Молодь у медіаландшафті”, нагородження спецпреміями, а також урочистий вечір “25 ювілейних років”, присвячений ювілею агентства “ЮН-ПРЕС”. Але найголовніше завдання для делегацій – створити медіапродукт (газету, відео- чи фотороботу). Це своєрідна перевірка на готовність до серйозної роботи в ЗМІ.
На фестиваль було надано більше 2500 робіт у різних номінаціях, і нам приємно, що серед такої кількості газета «Світанок» була відзначена спецпремією і стала лауреатом заходу.
Приїхавши на «»Прес-весну на Дніпрових схилах-2015", команда «Світанка» отримала приємний сюрприз. 23 травня відзначав 80-річчя Київський палац дітей та юнацтва, і на честь цього було влаштовано гала-концерт, який відвідала дружина Президента України Марина Порошенко з дітьми. Учасники делегацій могли насолодитися прекрасними номерами художньої самодіяльності, зустрітися з відомими артистами, відвідати майстер-класи та творчі виставки.
Завершилася «Прес-весна на Дніпрових схилах» 24 травня журналістським квестом «Пам’ять збережемо», у якому «Світанок» виборов почесне ІІ місце серед 14 команд. А тим часом компетентне журі взялося за перевірку конкурсних робіт, які підготували делегації (всього було надано 36 доробків). Після цього розпочалася презентація фотопроекту Національної спілки журналістів України «Журналісти на передовій».
Цього ж дня було підведено підсумки марафону й оголошено переможців – 7 робіт, які будуть розміщені на сайті Юн-Прес. А учасники отримали можливість вирушити на автобусну екскурсію “Київ весняний”, яку подарував їм мер столиці Віталій Кличко.
Делегація ж «Світанка» отримала інше запрошення – відвідати «5. Перший. Український. інформаційний» телеканал та поспілкуватися з його шеф-редактором – Володимиром Мжельським. Детальніше про це читайте пізніше на шпальтах шкільної газети та сайті гімназії.
Захід такого рівня - це гарна нагода для учнівської молоді перевірити власні сили, отримати цінні поради фахівців і весело провести час. Ми попрощалися з новими друзями рівно на рік, щоб зустрітися досвідченішими та вправнішими.
Окрім заходів фестивалю, «Світанок» відвідав Алею небесної сотні на майдані Незалежності, історичний музей «Золоті ворота», Парк сучасної української скульптури.
Враження від побаченого неймовірні.

Вероніка Адаменко,
Мирослава Маляр, Юлія Ковальчук