Понеділок, 21.08.2017, 10:30

Головна » 2014 » Листопад » 25 » Участь учнів КГ №127 у майстер-класі "Навчання демократії через дебати"
Участь учнів КГ №127 у майстер-класі "Навчання демократії через дебати"
24 листопда 2014 року на базі спеціалізованої школи №71 міста Кривого Рогу відбувся майстер – клас з навчання мистецтва проведення дебатів. З метою залучення молоді до новітніх форм та методів спілкування у сучасному соціумі учні 9-10 класів Криворізької гімназії №127 були учасниками даного заходу міського рівня.
Під час підготовки до дебатів школярі познайомилися з основними поняттями теми: що таке демократія, її основні характеристики, Школярі вчилися будувати аргументи на захист власної позиції, підкріплювати їх фактами та наводити приклади, статистику. В умовах складної політичної ситуації, тема є актуальною, і важливо для учителів пояснити учням, що наше сьогодення залежить від їхнього розуміння та уміння пояснювати складні, неоднозначні події. Навчити демократії можна через дискусію, а дебати вчать обговорювати актуальні питання в конструктивному руслі. Для того, щоб дискусія стала невід’ємною складовою суспільного обговорення, потрібно розвивати практику публічних дискусій та навчати дебатам ще в школі. Тому проект «Навчання демократії через дебати» передбачає проведення тренінгів для тренерів та суддів, дебатні турніри для школярів та студентів за міжнародними стандартами.
ГО "Нове бачення" розробляє та здійснює освітні проекти, пов'язані з навчанням демократії, формуванням громадянських компетенцій та утвердженням принципів освіти для сталого розвитку через відкриту дискусію, дебати та технології критичного мислення. ГО "Нове бачення" - член міжнародної дебатної освітньої асоціації IDEA, керується у діяльності міжнародними стандартами. Найбільш успішним заходом є відкритий дебатний турнір Dnipro Open, що присвячений питанням розвитку демократії, прав людини та багатокультурності.
Майстер –клас проводився згідно стандартів міжнародної асоціації дебатів IDEA (idebate.org) за форматом Карла Поппера та Всесвітнім форматом шкільних дебатів. Дякуємо координатору майстер – класу Олені В'ячеславівні Зимі за «Нове бачення» та цікавий досвід.

Переглядів: 482 | Додав: lip | Рейтинг: 0.0/0
«  Листопад 2014  »