Субота, 23.09.2017, 05:50

Головна » 2015 » Березень » 18 » Всеукраїнський круглий стіл «Музеї навчальних закладів як осередки патріотичного виховання»
«Музеї навчальних закладів як осередки патріотичного виховання».
Під такою назвою 14 березня 2015 р. Педагогічний музей України організував засідання Всеукраїнського круглого столу в межах проекту «Музейна педагогіка в Україні» з метою визначення місця і ролі потенціалу музеїв при навчальних закладах у процесі патріотичного виховання учнів. До участі у зазначеному заході були запрошені працівники обласних, районних та міських Центрів туризму і краєзнавства учнівської молоді – відповідальні за організацію музейної справи на місцях, педагоги – керівники музеїв при навчальних закладах, вчені, краєзнавці Волинської, Дніпропетровської, Житомирської, Запорізької, Івано-Франківської, Київської, Кіровоградської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Харківської, Хмельницької, Чернігівської областей та міст Києва і Львова.
Серед учасників заходу була Шишко Наталія Михайлівна, вчитель початкових класів гімназії, член ради Зразкового музею "Берегиня".
Відкрив захід директор Педагогічного музею, кандидат педагогічних наук Міхно О.П., який у своєму виступі зазначив як пріоритетний напрям діяльності очолюваного ним музею - популяризація та сприяння роботі музеїв навчальних закладів.
Основними питаннями, що обговорювались учасниками "Круглого столу" були:
- форми і напрями патріотичного виховання дітей та молоді в діяльності музеїв навчальних закладів;
- актуалізація досвіду діяльності музеїв навчальних закладів в умовах сьогодення.
У ході спілкування всі учасники круглого столу відзначили, що музеї при навчальних закладах України мають колосальні потенційні можливості для патріотичного виховання дітей та молоді. Було продемонстровано розмаїття форм роботи музеїв різних типів – від дошкільних до вищих навчальних закладів.
Шишко Наталія Михайлівна презентувала досвід роботи Зразкового музею "Берегиня" КГ №127, познайомила учасників круглого столу із формами роботи, напрямками його діяльності.
У рамках "Круглого столу" відбулась презентація монографії кандидата історичних наук, краєзнавця Перерви В.С. "Церковні школи в Україні кінця ХVІІІ – початку ХХ ст.: забутий світ".
За підсумками проведеного заходу було прийнято проект рекомендацій щодо подальшої діяльності музеїв навчальних закладів з патріотичного виховання дітей та молоді, формування середовища музейної педагогіки.

Переглядів: 328 | Додав: lip | Рейтинг: 0.0/0
«  Березень 2015  »